• Screen Shot 2015-12-10 at 1.18.03 PM

  fikrimobil-dark

  FikriMobil, üniversite öğrencilerinin yaratıcı fikirlerini ortaya çıkarmak ve mentörler öncülüğünde fikirlerini olgunlaştırarak mobil teknoloji altyapıları ile prototip üretebilmelerini sağlamak için oluşturulmuş yarışma ortamıdır.

   

  FikriMobil periyodik olarak düzenlenmektedir. Yarışma süresince yapılan inovasyon etkinlikleri ile girişimci öğrencilerin buluştuğu etkileşimli ve faydalı bir ortam sağlanması hedeflenmiştir.

 • Mobil ve teknoloji dünyasına ilgi duyan tüm Lise / Üniversite / Yüksek Lisans öğrencileri başvurabilir.
 • 2015 yılı içerisinde mezun olmuş kişiler de yarışmaya katılabilir.

FikriMobil web sayfasında bulunan başvuru formunu doldurarak yarışmaya katılabilirsiniz.

 • Ön değerlendirmeler aşağıdaki kriterlere göre yapılacaktır:
  • Fikrin özgünlüğü
  • Takımın yetkinliği
  • Fikrin uygulanabilirliği
 • Fikriniz ile ilgili mümkün olduğu kadar detaylı içerik paylaşmak ve başvuru formunu eksiksiz doldurmak şansınızı arttıracaktır.

Katılımcılar ilan edilen bağımsız juri tarafından değerlendirilecektir.

Herhangi bir sayı kısıtlaması yoktur. İstediğiniz kadar fikir/proje ile yarışmaya katılabilirsiniz. Her proje için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır.

Uygulama fikrinizi dilediğiniz mobil teknolojileri kullanarak geliştirebilirsiniz.

Yarışmaya katılım ücretsizdir. Her katılımcı yarışma için geliştireceği projenin masraflarından kendisi sorumludur. Final ve Ödül Töreni etkinliği için İstanbul dışından katılacak finalistlerin ulaşım ve konaklama masrafları Yapı Kredi tarafından karşılanacaktır. Kişisel harcamalar yarışmacıya ait olacaktır.

Bireysel başvuru kabul edilmemektedir. Yarışmaya takım olarak katılım sağlanmalıdır. Takımlar en az 2 kişiden oluşmalıdır. Üst sayı sınırlaması yoktur.

Takım adına bir kişinin başvuru yapması yeterlidir. Başvuru formunda takım üyelerine ait detay bilgiler kesinlikle verilmelidir.

Değerlendirme kriterlerine uygun formatta olan ve fikir komitesi değerlendirmesi olumlu olan fikri/projeyi ilk gönderen katılımcının başvurusu değerlendirmeye alınacaktır.

Hayır, kazanılan ödül değiştirilemez ve başkasına devredilemez.

Ödüller fikir/proje bazında verileceği  için  nakit ödüller proje bazında verilecek olup takım üyelerine ayrı ayrı verilmeyecektir.

Yarışmacılar tarafından geliştirilecek uygulamalara ait tüm fikri haklar katılımcılara aittir.

Katılımcılar, başvuru sürecinde imzalayacakları beyanname ile; sadece yarışma esnasında çekilen katılımcı fotoğraflarının ve/veya katılımcılar tarafından Yapı Kredi’ye verilen/verilecek fotoğrafların kullanımı için Yapı Kredi’ye izin vermiş sayılır.

Kendilerine ait fotoğraf materyallerinin (katılımcının yarışmada çekilen fotoğrafları ve/veya katılımcı tarafından yarışma için Yapı Kredi’ye verilen fotoğraflar) herhangi bir bedel talep etmeksizin sınırsız bir süreyle, medyada yayımlanmak üzere kullanma ve yayımlama yetkisini Yapı Kredi’ye tanır. Yapı Kredi, katılım koşullarını karşılamadığı tespit edilen katılımcıları diskalifiye etme hakkını saklı tutar. Jürinin kararı nihaidir.

Hayır. Başka herhangi bir proje yarışmasına aynı ya da başka isimlerle ve/veya aynı ya da benzer içerikle FikriMobil yarışmasının son başvuru tarihinden önce başvurmuş olan projeler katılamaz. Bu koşullara uygun olmadığı tespit edilen projeler, hangi aşamada olursa olsun yarışmadan eleneceklerdir.

dir.

Yapı Kredi çalışanları ve 1. dereceden akrabaları yarışmaya katılamazlar.

Hayır, herhangi bir konu kısıtlaması yoktur. Uygulamaların mobil sistemlerde çalışacak şekilde tasarlanması gerekmektedir.

Finansal Teknolojiler kategorisinde uygulama geliştirecek ve finalde beğeni alacak projelere Yapı Kredi tarafından özel ödüller verilecektir.

Projenin ana konusu değişmediği sürece istediğiniz güncellemeleri yapabilirsiniz.

WordPress Video Lightbox